Fotografia żywności – nasze wskazówki

Fotografia kulinarna to prawdopodobnie jeden z najbardziej skomplikowanych rodzajów fotografii. Analogicznie jak w przykładzie tworzenia obrazów, zaczynasz od pustego płótna a także kompilacji. Warstwa po warstwie , przygotowujesz fotografię, aż uzyskasz dobrą równowagę pomiędzy rzeczywistością a sztuką . Wszystko na fotografii to uzasadniona decyzja. Każdy szczegół będzie doskonale postawiony przez fotografa.

Najważniejszym czynnikiem, z jakiego powodu tak dużo fotografii żywności w knajpach prezentuje się okropnie, jest sztuczne światło. Wszelkie odmiany sztucznego światła wywołuje niechciane głębie kolorów a również mogą wywoływać, że twoje fotografie będą prezentować się fatalnie. Przede wszystkim fotografia żywności musi wychodzić najnormalniej w świecie apetycznie , żeby była znakomita, z tego względu tak ważna będzie jakość światła. Doświadczeni fotoreporterzy robią zdjęcia przy wykorzystaniu mocnych a również kosztownych lamp stroboskopowych do powielania naturalnego, rozproszonego światła dziennego dokładnie z tego argumentu.

Trzeba zwrócić uwagę na kąty ujęcia. Przemyśl którą część jedzenia chcesz podkreślić. Jeśli wykonujesz zdjęcie kanapki chociażby, pomyśl o pokrojeniu go na dwie połówki oraz przygotowaniu ujęć z boku, aby pokazać teksturę a również soczystość wołowiny . Boczne kadry nie będą jednakże działały dla wszystkich artykułów spożywczych. Takiego rodzaju rzeczy, jak sałatki albo deska do wędlin, dobrze jest tworzyć zdjęcia z góry, ażeby zaprezentować wymyśloną stylizację .

Nim zakupisz aparat do fotografowania potraw, sprawdź opinie oraz wybierz się do pobliskiego sklepu fotograficznego, ażeby przetestować aparat na żywo. Jeśli aparaty pojedynczej firmy wydają się całkiem przyjazne do pracy a również sądzisz, że niezwykle dobrze leży w ręce, zakup go. Oko obiektywu, którego będziesz stosować do zdjęć potraw, może mieć ważniejszy wpływ niż sam DSLR , toteż rekomenduję kupowanie korpusu a także obiektywu osobno.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s